Glutensiz Yaşam Serüveni Başlangıcı...

23 yıldır iş hayatının zorlu basamaklarında kendi yolunu çizen, Sağlık kurumları işletmeciliği okuyan, zorlu sağlık sektörünün kurumsal iletişim alanında kariyer yapan ve halen özel bir sağlık kuruluşunda Kurumsal İletişim Müdürü olarak çalışmaya devam eden, elini attığı işleri her zaman layıkıyla yapmaya çalışan biriyim aslında.

Glutensizyasamak.com; benim gibi olan ve hastalığını henüz fark edemeyen kişilere tecrübelerimi paylaştığım bir platform. Gaz, şişkinlik ve ağrı şikayetleri olsa dahi yemeğine devam eden kişilere aslında  “Glutensiz Yaşamın Sağlıklı bir Yaşam” olduğunu anlatmaya çalıştığım bir site.

İşte benim hikayem; Yıllardır gaz şikayeti ile gittiğim onlarca doktor sonucunda ibs (irritabl bağırsak sendromu) teşhisi konuldu. Fakat teşhis konulduktan sonra uygulanan medikal tedavilere rağmen günden güne daha kötüye giden bir tablo ile uğraşan, hayatında pek çok kısıtlama yaşayan biri olarak kendimi araştırmaya ve okumaya verdim. Bir gün bir yayında ibs hastalarının bazılarının çölyak olmasa dahi, glüten alerjisi yani glüten hassasiyeti belirtileri gösterebileceğini okudum.

Gluten nedir? Glutensiz nasıl beslenilir? açıkçası daha önce hiç duymamıştım. Duyduysam bile muhtemelen çok da oralı olmamışımdır. Aynı zamanda glutenin yanı sıra laktoz intöleransım da vardı. Gastroenterolog ve diyetisyen onaylarını alarak glutensiz hayatı denemeye başladım. Ne yalan söyleyeyim çok da umudum yoktu. Çünkü bugüne kadar denediğim hiçbir şeyden sonuç alamamıştım. Banko… 1-2 haftanın sonunda şikayetlerim tamamen sona erdi.

Artık unsuz ve refine  şekersiz beslendiğim için 2 yılda kendiliğinden fazlalık olan 17  kilo da gitti. İşte bu yüzdendir ki benim gibi şikayetleri olanlara faydalı olmak tek dileğim. Hayatıma giren yeni keşifleri, gündelik yaşamdaki zorlukları ve güzellikleri herkesle paylaşmak için buradayım.